אילת דנט | רופאי שיניים | מרפאות שיניים | אילת

רופא שיניים לילדים באילת: כל מה שצריך לדעת [מעודכן ל-2024]

הבריאות והרווחה של ילדינו נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. אנחנו רוצים להבטיח שהם ייהנו מבריאות טובה לאורך כל חייהם, החל מגיל צעיר ועד גיל מבוגר.

שמירה על בריאות השיניים היא חלק בלתי נפרד מכך, והרבה הורים רבים מתלבטים מתי להביא את הילד/ה לביקור ראשון אצל רופא שיניים.

בפוסט הבא ריכזתי עבורכם מידע מקיף בנושא בחירת רופא שיניים לילדים באילת: אתייחס לגיל המומלץ לביקור ראשון, אסביר על החשיבות של רפואת שיניים לילדים (פדודנטיה), ואיזה שיקולים צריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים רופא שיטפל בילדכם.

באופן כללי, רופאי שיניים לילדים עוברים הכשרה מיוחדת שמטרתה להקנות להם את הידע והמיומנויות שצריך כדי לטפל במטופלים צעירים. הם לומדים איך ליצור חוויית טיפול חיובית ואיך להקל על חרדות ולבנות אמון עם הילדים.

אחרי שש שנות לימודי רפואת שיניים, הם מתמחים במשך כ-3.5 שנים נוספות בטיפולי שיניים לילדים, ולבסוף ניגשים למבחנים של משרד הבריאות.

רופאי שיניים מומחים לילדים יכולים להיות הגורם הסמכותי שיגרמו לילד/ה שלכם להקפיד על בריאות הפה והשיניים. בנוסף, רופא או רופאה שיודעים איך לדבר ולהתנהל מול ילדים בטיפול שיניים, יכולים להפחית את הסיכוי לחוויה שלילית ולגרום לילד/ה לא לפחד יותר מהטיפול.

מרפאת שיניים לילדים באילת

רגע, אבל מה בכלל ההבדל בין רופא שיניים לילדים, לרופא שיניים למבוגרים?

רופא שיניים לילדים הוא בעצם רופא שיניים "רגיל", שעבר הכשרה ייחודית המאפשרת לו לטפל בילדים בצורה הטובה ביותר. יש גם רופאים שעוברים התמחות ספציפית ברפואת שיניים לילדים שמכשירה אותם לטפל בתינוקות.

ההבדל בין רופא "רגיל" לרופא לילדים יכול להיות משמעותי מאוד, בגלל שילדים מתנהגים שונה ממבוגרים כשהם מגיעים לרופא השיניים. רבים מהם מרגישים חרדה ופחד לפני ביקור אצל רופא השיניים, הם זקוקים להרגעה, למילה טובה או משחק, וצריך לתקשר איתם בצורה שונה.

רופאי שיניים לילדים יודעים ליצור קשר חיובי עם הילד המפוחד, להסביר לו מה הולך לקרות בצורה פשוטה וקלה להבנה, ולבצע את הטיפול בצורה עדינה ורגישה.

אז אם אתם מחפשים רופא שיניים עבור ילדכם, חשוב לבחור רופא שיניים מומחה לילדים. רופא כזה ידע להעניק לילדכם את הטיפול הטוב ביותר תוך התחשבות בצרכים הייחודיים שלו.

 

הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה:

60% מההורים מאמינים שהילד שלהם צריך לעבור בדיקה או טיפול שיניים, אבל בפועל רק 25% מהם לוקחים את ילדיהם לרופא שיניים.

הסיבה היא החששות הרבים שיש להורים ולילדים מפני הביקור אצל רופא שיניים — אבל בחירת רופא שיניים מומחה לילדים יכולה להפוך את החוויה לחיובית יותר עבור הילד ולעודד אותו לשמור על השיניים לאורך שנים רבות, ואפילו לכל החיים.

 

הכנה לביקור הילד אצל רופא שיניים — סרטון של קופ"ח כללית

איך בוחרים רופא שיניים לילדים באילת?

הנה כמה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון כשאתם באים לבחור רופא שיטפל בצאצא שלכם:

  • כישורים וניסיון: חפשו רופא שיניים המתמחה ברפואת שיניים לילדים. רופאים כאלה עברו הכשרה ייחודית (מעבר ללימודי רפואת שיניים) המאפשרת להם לטפל בילדים בצורה נכונה ורגישה. אתם רוצים גם לוודא שלרופא יש ניסיון בטיפול בילדים. ככל שיש לרופא יותר ניסיון, ככה הוא מכיר טוב יותר גם את הפסיכולוגיה של הילדים (ואיך להתמודד עם אתגרים שונים שיכולים להתעורר בזמן הטיפול) וגם מקרים נפוצים של בעיות שיניים אצל ילדים, כמו עששת, פגמים בהתפתחות האמייל, מחלות חניכיים, בעיות בסדר בקיעת שיניים, פגמים התפתחותיים הקשורים לבעיות לידה ומחלות הנפוצות בשנה הראשונה.

רופאי שיניים לילדים מתמחים גם בטיפול בחבלות בשיניים ובעיוותים כתוצאה ממכה או חבלה, ויכולים להציע גם טיפול מניעתי הכולל הדרכה וטיפים להורים ולילדים על כיצד לשמור על בריאות השיניים והפה. בנוסף, רופאי שיניים לילדים יכולים גם לאבחן מחלות וזיהומים ויראליים שניתן לזהות באמצעות חלל הפה.

 

  • סביבה ידידותית לילדים: רצוי שסביבת המרפאה תהיה מתאימה לילדים (ולא רק בפן העיצובי). אזור המתנה עם צעצועים או פעילויות מיוחדות לילדים יכול להיות אחלה בונוס שיעזור לילדים להרגיש יותר בנוח ולהפחית מאוד את החרדה.

 

  • תקשורת וסבלנות: רופא שיניים מומלץ לילדים הוא כזה שמבין איך לתקשר עם הילד, להרגיע אותו ולגרום לו להרגיש בנוח. הוא חייב להיות סבלני, ידידותי ולדעת להסביר דברים בצורה ידידותית, אפילו במקרה שהילד לא משתף פעולה ב-100%.

 

  • טיפול מונע וחינוך: רופא שיניים לילדים שרוצה לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר, יסביר גם לכם וגם לילד על החשיבות של טיפול מונע, כלומר כמה זה חשוב לשמור על היגיינת פה, כולל צחצוח נכון והפחתה בצריכת מתוקים. הוא ימליץ לכם להגיע לבדיקות תקופתיות ולביקור אצל השיננית כחלק מתוכנית הטיפול ארוכת הטווח.

 

ומה חשוב לבדוק כשבוחרים רופא שיניים למבוגרים? לחצו כאן כדי לגלות.

טיפולי שיניים לילדים באילת

 

למה חשוב לקחת את הילד לרופא שיניים גם בשלב שיני החלב?

לא מעט הורים חושבים בטעות ששיני החלב לא חשובות, אבל הטעות הזו יכולה להוביל לנזק משמעותי.

אם השיניים לא יקבלו טיפול מתאים בשנים הראשונות של הילד, זה יכול להוביל לריקבון בשיניים הקבועות. ובגלל שהשיניים עוד לא סיימו לצמוח, הן יותר פגיעות לבעיות כמו עששת, מחלה שיכולה לגרום לילד לסבול במשך שנים.

אז אפילו שבסוף, שיני החלב נושרות וצומחות במקומן שיניים קבועות, חשוב מאוד לשמור על שיני החלב כדי שלא לפתח עששת שמובילה לחורים בשיניים ולכאבים שפשוט אפשר למנוע בקלות.

בנוסף, כשמגיעים לביקור אצל הרופא אפשר לזהות בעיות בשלב מוקדם, עוד לפני שהן הופכות לבעיות גדולות שמכאיבות בפה ובכיס.

ואל תשכחו גם שככל שהילד יכיר את הרופא ואת המרפאה מוקדם יותר, סיכוי טוב שהוא פחות יפחד ויחשוש בפעמים הבאות.

 

רפואת שיניים לילדים באילת

 

רפואת שיניים לילדים — מתי צריך לקבוע את התור הראשון?

מומלץ לקבוע את התור הראשון לרופא השיניים ברגע שאפשר לזהות את השן הראשונה, רצוי לא מאוחר מגיל שנה. הערכת סיכון עששת, המלצות תזונתיות להורים והמלצה למשחת שיניים המתאימה לילד הם חלק מהנושאים עליהם תעברו בשיחה הרופא עם הרופא.

 

טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה — זו לא הבחירה הראשונה

קיימות מספר אפשרויות טיפוליות ברפואת שיניים לילדים מתחת לגיל שלוש הנמצאים בשלב טרום שיתוף פעולה וטכניקות שונות להרגעה למטופלים, כמו גם לילדים בגילאי שלוש עד שש, שכבר יש להם את היכולת לשתף פעולה אם הרופא וההורים יודעים לגרום לזה לקרות.

אפשר לעשות את זה בעזרת גז צחוק למשל, או באמצעות תהליך המשלב טשטוש עם שילוב של טכניקות התנהגותיות — שיטות שרק רופאים מומחים לטיפול בילדים שולטים בהן ברמה הנדרשת.

כדאי לדעת שרופאי שיניים שאין להם את ההכשרה והניסיון הנדרשים בטיפול בילדים לא יכולים לתת טיפול טישטוש שאינו גז צחוק, וזו גם הסיבה שהרבה הורים בוחרים לשלוח את ילדיהם לטיפול שיניים בהרדמה כללית, הנמצאת בסל הבריאות לילדים עד גיל 5.

 

אילו סוגי בדיקות וטיפולים נוספים יכול רופא שיניים לילדים לבצע?

רופאי שיניים לילדים יודעים לזהות בעיות ועיכובים בהתפתחות השיניים של התינוק, והם יכולים גם לייעץ להורים בכל הנוגע להפסקת הרגלים שליליים כמו מציצת אגודל ושימוש במוצץ. גם טיפולים בסיסיים הכוללים טיפולי פלואוריד וניקוי שיניים לילדים מתבצעים במרפאת השיניים לילדים.

בנוסף, רופאי שיניים לילדים מסירים שיני בינה, מטפלים במחלות חניכיים ומבצעים סתימות לחורים בשיניים. הם יכולים גם לאבחן בעיות כמו סוכרת, אסטמה ו-ADHD, שיש להן תסמינים המשפיעים לרעה על בריאות הפה.

רופאי שיניים לילדים יכולים גם לאבחן בעיות ביישור ומבנה הלסת, כולל שיניים עקומות או בולטות ושיניים שהתפתחו באופן לא תקין. רופא השיניים של ילדיכם עשוי להמליץ על יישור שיניים אם ילדיכם זקוק לו, בגלל שמצבים אלו לעיתים רחוקות משתפרים מעצמם.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים ייעוץ עם מומחה?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

🦷 חושבים על טיפול שיניים? 🦷

אתם במקום הנכון! אנחנו באילת דנט נשלח לכם הצעות לטיפולים

ברמה הגבוהה ביותר ובמחירים תחרותיים.

רוצים לדעת כמה זה יעלה? אנחנו נעשה את העבודה בשבילכם.

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר מותאמת אישית!