אילת דנט | רופאי שיניים | מרפאות שיניים | אילת

איך מתבצע יישור שיניים?

איך מתבצע יישור שיניים? כל מה שחשוב לדעת

בואו נגיד את האמת: לחיוך שלנו יש השפעה מהותית על המראה שלנו, וכולנו שואפים שהחיוך שלנו יחשוף שיניים צחורות וישרות. מי שסובל משיניים לא ישרות, לא מרבה לחייך בגלל החשש שיראו את מצב השיניים שלו. מעבר לעובדה שהדבר פוגע במראה החיצוני שלו, שיניים עקומות פוגעות גם בדימוי ובביטחון העצמי.

יישור שיניים מציע פתרון אסתטי לשיניים עקומות או אי-סדירות של הלסתות ושל השיניים בלסת עצמה ויכול להפוך חיוך שמתביישים בו לחיוך יפה, מלא בשיניים ישרות.

המחיר הנוח יחסית של התהליך הופך אותו לרלוונטי כמעט עבור כל אדם וכן, בשל העובדה שכיום קיימות מגוון טכנולוגיות שונות שאפשר לבצע באמצעותן את התהליך, גם בצורה שלא בולטת לעין.

 

 

מתי יש צורך לפנות לטיפול יישור שיניים? (לא מה שחשבתם)

יישור שיניים הוא טיפול אורתודנטי שהרבה אנשים חושבים שרלוונטי רק לילדים, אבל זו תפיסה שגויה שאיננה נכונה. לא משנה בני כמה אתם, אתם יכולים להפיק תועלת מטיפול יישור שיניים.

מראה אסתטי: יישור שיניים גורם לשיניים שלכם להיראות טוב יותר באופן כללי. את היישור מבצעים בעקבות רווחים גדולים בין השיניים או כאשר יש מצב של שיניים עקומות ולא אסתטיות.

מנשך הפוך / לא תקין: מושג המתייחס למצב שבו השיניים העליונות והתחתונות לא יושבות ישר  כאשר הלסתות סגורות. בנשיכה רגילה, השיניים העליונות חופפות מעט את השיניים התחתונות. במנשך הפוך או לא תקין, זה לא קורה ויש הבדלים ורווחים, מה שיכול לגרום לכאבים.

עוד מיתוס נפוץ הוא שיישור שיניים הוא תהליך המתבצע מטעמים אסתטיים בלבד. אם המטרה העומדת על הפרק היא ליישר שיניים עקומות, חשוב להבין כי הרבה פעמים יש צורך דחוף לבצע יישור בגלל סיבות רפואיות כמו: עודף שיניים, עיכוב בבקיעת שיניים, צפיפות שיניים גבוהה שגורמת לשיניים "לטפס" אחת על השנייה, סגירה לא תקינה של הלסתות ועוד. כלומר, אפשר לפנות להליך יישור שיניים גם בגלל סיבות אסתטיות וגם בגלל סיבות רפואיות.

 

 

יישור שיניים — איך זה מתבצע?

יישור שיניים הוא טיפול אורתודנטי. במהלך הטיפול מפעילים כוח על השיניים או על הלסתות במטרה ליצור תזוזה של השיניים עד שהן מגיעות למקום הנכון.

כדי לבצע את פעולת היישור משתמשים בגשר שנקרא "סמכים" בשפה מקצועית. את הסמכים מרכיבים על השיניים והם יוצרים לחץ עדין ועם הזמן הם מניעים את השיניים העקומות למקום הרצוי.  יש מקרים שבהם יהיה גם צורך להרחיב את העצם של הלסת בשביל ליצור התאמה בין הלסתות.

תהליך יישור שיניים יכול לארוך כמה חודשים ועד שנתיים שלמות, והוא יתבצע בהתאם לתוכנית טיפול אישית המתאימה למצבו הייחודי של המטופל. המטופל נדרש לבצע בדיקות שונות כמו צילומים לפני שהוא מתחיל את התהליך, וזאת כדי שתהליך היישור יתבצע בצורה תקינה ומוצלחת וישיג את התוצאות הטובות ביותר בסופו.

תוך כדי הטיפול, רופא השיניים המטפל יבצע מעקב אחרי השינויים שקורים וגם אחרי האופן שבו רקמות האחיזה של השיניים מגיבות. בהתאם לבדיקות שהוא יבצע כל פרק זמן כלשהו (למשל אחת לחודש), הוא ימשיך ויבנה את תוכנית הטיפול הרלוונטית, בהתאם למצבו של המטופל.

 

 

יישור שיניים לילדים — מאיזה גיל?

כלל אצבע אומר שבשביל טיפול יישור שיניים לילדים (עם סמכים) מחכים עד לגיל 10. חשוב לומר שכן יש סיטואציות מסוימות שבהן אפשר להתחיל טיפול בגיל צעיר אפילו יותר, אבל זה רק במקרה שבו חוסר טיפול מיידי יביא לנזק ולהחמרה במצב בעתיד.

יישור שיניים הוא טיפול שדורש אחריות מהילד שעובר אותו. הילד נדרש להקפיד על ניקוי יסודי של השיניים שלו ולשמור על היגיינת הפה. לפעמים הסמכים יכולים לגרום לאי נוחות וכאבים, בעיקר בהתחלה ובגלל זה המטופלים הצעירים חייבים להיות מוכנים לתהליך.

בעבר, יישור שיניים התבצע באמצעות סמכים בולטים לעין, מה שגרם לכך שאת הטיפול היו עושים בעיקר בגילאים צעירים. מבוגרים לרוב נמנעו מלבצע את ההליך בגלל החשש שהוא יפגע במראה שלהם. כיום, ניתן למצוא טיפול יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים מבלי לפגוע באסתטיקה ובמראה.

חשוב לדעת כי התוצאות של טיפול יישור שיניים יהיו מושפעות מכמה גורמים חשובים והם:

שיתוף הפעולה של המטופל, קצב והכיוון גידול של הלסתות והפנים שלו וכן התגובה הביולוגית להשפעה של הטיפול. חשוב מאוד שהטיפול יתבצע על ידי רופא שיניים מומלץ ומקצועי.

 

 

שלבים בטיפול יישור שיניים

  1. שקט, מצלמים: מבצעים צילומי פה ולסת כולל צילום רנטגן ופנורמי ומבצעים אבחון של מצב הפה והשיניים.
  2. עושים חושבים: רופא השיניים יבחון את הדרך הטובה ביותר לטפל במצב.
  3. ידע זה כוח: הרופא יסביר למטופל על שיטת היישור שנבחרה ומה היא כוללת.
  4. אפשר להתחיל! מבצעים את השלב הראשון של הטיפול, ונמצאים במעקב צמוד של הרופא.

 

לסיכום

במאמר זה למדתם דברים חשובים בנוגע לטיפול יישור שיניים, טיפול שמציע פתרון שהוא לא רק אסתטי אלא גם יעיל לכל מי שסובל משיניים עקומות ולא סדירות.

יישור שיניים הוא טיפול שפותר בעיות שונות כמו מנשך הפוך, צפיפות שיניים ועוד, והוא רלוונטי לכל גיל. הטיפול מתבצע באמצעות סמכים ודורש שיתוף פעולה, ביצוע צילומים, ומעקב רופאי.

בזכות הטכנולוגיות החדשות שקיימות אפשר לבצע יישור שיניים באופן שלא משפיע על המראה החיצוני, מה שהופך את הטיפול הזה לפתרון נגיש יותר מאי פעם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים ייעוץ עם מומחה?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

🦷 חושבים על טיפול שיניים? 🦷

אתם במקום הנכון! אנחנו באילת דנט נשלח לכם הצעות לטיפולים

ברמה הגבוהה ביותר ובמחירים תחרותיים.

רוצים לדעת כמה זה יעלה? אנחנו נעשה את העבודה בשבילכם.

השאירו פרטים ונשלח לכם הצעת מחיר מותאמת אישית!